Brita Memorial 2019 results

Location Jönköping, Sweden
Date May 3, 2019
Participants 96
Results 295
Original file

100m manikin carry with fins

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Mats KAMNES 2000 0:50.44 854.8
2 Jonas HAGBERG 1988 0:57.02 726.09
3 Kristoffer Erbo Kjær 2001 0:57.58 716.1
4 Jonah HAUG VANDENHOVE 2003 0:59.97 675.15
5 Anton Swedblom 2002 1:00.11 672.84
6 Matias Braaten Kildal 2002 1:01.00 658.35
7 Nicolai Nossum 1998 1:01.61 648.64
8 Linus Blomberg 1986 1:02.84 629.62
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Josefin NILSSON 1993 0:57.32 839.43
2 Kajsa Lönn 1986 1:04.58 714.78
3 Renate KNUTSEN 1997 1:06.99 677.87
4 Walda JONSSON 2001 1:07.62 668.59
5 Carolina Nordvall 1987 1:07.65 668.15
6 Ida Kristine Kjølberg 1994 1:08.56 655.02
7 Helene Marie Østmo 2003 1:08.75 652.32
8 Linnea Ferm 2001 1:08.90 650.2
More results

50m manikin carry

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Gard ØVERGAARD 1996 0:30.87 867.28
2 Rik OP HET VELD 1986 0:33.59 777.8
3 Mats KAMNES 2000 0:34.63 746.04
4 Pontus Carlsson 1989 0:36.49 692.63
5 Nicolai Nossum 1998 0:36.63 688.79
6 Max Petersohn 1994 0:37.19 673.66
7 Anton Swedblom 2002 0:38.54 638.8
8 Matias Braaten Kildal 2002 0:38.64 636.31
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Josefin NILSSON 1993 0:39.04 813.59
2 Maria Lundahl 1991 0:39.34 805.49
3 Josefine PALM 1991 0:39.85 791.91
4 Renate KNUTSEN 1997 0:40.34 779.08
5 Helene Marie Østmo 2003 0:43.09 710.91
6 Stine Kundsen 1999 0:43.28 706.45
7 Rina Øvergaard 2006 0:43.58 699.46
8 Ane Lillebo SLETTEN 1997 0:44.04 688.89
More results

200m obstacle swim

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Gard ØVERGAARD 1996 2:07.30 873.96
2 Mats KAMNES 2000 2:08.42 864.6
3 Rik OP HET VELD 1986 2:18.46 784.79
4 Eskil Jonsson 2003 2:19.86 774.24
5 Matias Braaten Kildal 2002 2:26.07 729.19
6 Max Petersohn 1994 2:27.01 722.61
7 Hampus Carlsson 1989 2:27.06 722.26
8 Emil Ferm 2003 2:28.74 710.68
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Renate KNUTSEN 1997 2:18.74 861.34
2 Maria Lundahl 1991 2:20.05 851.31
3 Josefine PALM 1991 2:29.24 784.01
4 Stine Kundsen 1999 2:29.96 778.96
5 Helene Marie Østmo 2003 2:33.80 752.59
6 Viola Sofie Demuth Andersen 2003 2:33.93 751.71
7 Rikke Mundt Lohse 1996 2:41.88 700.12
8 Anna Emilie Skjerning 1999 2:42.25 697.82
More results

100m manikin tow with fins

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Mats KAMNES 2000 0:58.81 805.53
2 Nicolai Nossum 1998 1:04.15 715.16
3 Kristoffer Erbo Kjær 2001 1:04.99 701.95
4 Matias Braaten Kildal 2002 1:05.98 686.74
5 Jonas Molander 2000 1:07.18 668.81
6 Jonas HAGBERG 1988 1:07.24 667.93
7 Linus Blomberg 1986 1:07.26 667.63
8 August HENRIKSEN 2000 1:08.51 649.59
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Josefin NILSSON 1993 1:06.31 807.99
2 Kajsa Lönn 1986 1:07.02 796.74
3 Ida Emelie Foss 2002 1:10.91 737.88
4 Ida Lillebo SLETTEN 2001 1:11.36 731.37
5 Walda JONSSON 2001 1:11.41 730.65
6 Linnea Ferm 2001 1:12.33 717.54
7 Ida Kristine Kjølberg 1994 1:12.67 712.76
8 Tindra Nordin 2004 1:13.80 697.13
More results

100m rescue medley

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Gard ØVERGAARD 1996 1:08.76 833.57
2 Mats KAMNES 2000 1:10.53 806.63
3 Rik OP HET VELD 1986 1:17.49 708.89
4 Nicolai Nossum 1998 1:19.40 684.36
5 Jonah HAUG VANDENHOVE 2003 1:20.05 676.23
6 Max Petersohn 1994 1:21.41 659.6
7 Emil Ferm 2003 1:24.93 618.86
8 Jørgen Engeseth 2003 1:29.89 567.14
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Maria Lundahl 1991 1:21.56 819.1
2 Josefine PALM 1991 1:22.66 804.92
3 Renate KNUTSEN 1997 1:23.20 798.05
4 Stine Kundsen 1999 1:33.57 677.25
5 Anna Emilie Skjerning 1999 1:34.36 668.91
6 Ida Lillebo SLETTEN 2001 1:37.01 641.85
7 Luna Gammelgard Nielsen 2003 1:39.12 621.3
8 Vilma Berglund 2003 1:45.18 567.13
More results

200m superlifesaver

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Mats KAMNES 2000 2:28.80 808.09
2 Matias Braaten Kildal 2002 2:40.06 731.93
3 Jonah HAUG VANDENHOVE 2003 2:49.89 671.71
4 Nicolai Nossum 1998 2:50.53 668.0
5 Emil Ferm 2003 2:52.59 656.19
6 Patrik Svensson 1981 2:57.38 629.75
7 Jørgen Engeseth 2003 3:00.07 615.5
8 Jonas Molander 2000 3:02.88 601.09
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Walda JONSSON 2001 2:57.53 747.9
2 Helene Marie Østmo 2003 2:57.94 745.51
3 Ida Lillebo SLETTEN 2001 3:00.92 728.39
4 Viola Sofie Demuth Andersen 2003 3:07.67 691.19
5 Luna Gammelgard Nielsen 2003 3:08.40 687.3
6 Ida Kristine Kjølberg 1994 3:12.25 667.18
7 Ellen Kall 2004 3:14.71 654.7
8 Tilde Eklind 1999 3:20.51 626.41
More results

100m obstacle swim

Men

# Athlete YoB Time Points
1 Oliver Constantine 2007 1:20.69 620.51
2 Simen Gilberg 2005 1:24.02 583.2
3 Vetle Johansson 2005 1:26.49 557.65
4 Emil Blomdahl 2005 1:34.27 489.05
5 Max Chadwick 2006 1:39.85 450.95
6 Sindre Jensen 2007 1:43.75 429.82
7 Jesper Moen Lunde 2006 1:52.48 398.9
8 Sebastian Sandnes Eikild 2007 2:08.23 361.41
More results

Women

# Athlete YoB Time Points
1 Stina Melander Kletvang 2005 1:10.50 864.22
2 Rina Øvergaard 2006 1:14.60 804.15
3 Julie Aasbakk 2005 1:24.87 671.55
4 Ida Johansson 2006 1:31.70 597.51
5 Johanna Vandrén 2005 1:45.42 482.93
6 Nellie Schönström 2008 1:55.36 428.4
7 Maren Bjaberg 2006 1:56.55 423.47
8 Jennie M. H. Håkonsen 2009 2:15.48 375.78
More results